Bitcoin Price Records Highest-Ever Weekly Close: Analitycy Predict $100K BTC

Bitcoin zrobił kolejny kamień milowy nagrywając swoją najwyższą jak dotąd tygodniową świecę. Analitycy i inwestorzy oczekują, że ten rajd będzie kontynuowany do 2021 roku, z kilkoma sześciocyfrowymi cenami.

Po weekendowym spadku do połowy 18K dolarów terytorium, ceny Bitcoin odzyskał do góry 19K dolarów po raz kolejny i są obecnie handlują nieco poniżej 19.300 dolarów.

Wydaje się, że w tym zakresie powstał kanał związany z zasięgiem, ponieważ składnik aktywów nie osiąga górnej granicy psychologicznej bariery 20 tys. dolarów. Jest to najwyższa cena zarejestrowana przez Tradingview.com był dotyk ponad 19.900 dolarów na 1 grudnia, choć niektóre giełdy mogą zgłaszać wyższe ceny z powodu lokalnego popytu.

Big Bitcoin Weekly Candle
Wielu analityków zaobserwowało, że Bitcoin Superstar zamknął swoją najwyższą w historii świecę tygodniową po wydaniu prawie tygodnia powyżej 19 tys. dolarów. W 2017 roku firma BTC zarządzała tylko trzy dni powyżej tej ceny, w wyniku czego na tygodniowej świecy pojawiły się długie knoty.

To jest oficjalne. #Bitcoin właśnie wyciągnął swój cotygodniowy All Time Highs z grudnia 2017 r.

Potrzeba było tylko 3 krótkich lat, aby całkowicie nadmuchać rzekomą „Największą Bańkę w Historii“.

A NIE TULIPANOWĄ MANIĘ!

– Pan Anderson (@TrueCrypto28) 7 grudnia 2020 r.

Niektórzy zauważyli, że zamknięcie okazało się niewystarczające w Coinbase, ale inne giełdy, takie jak Bitstamp i Bitmex, osiągnęły rekordowe wyniki na cotygodniowym zamknięciu.

Makro-inwestor Dan Tapiero, współzałożyciel 10T Holdings, skomentował monumentalny rajd Bitcoin od czasu krachu na rynku wywołanego przez Coronavirus w połowie marca, dodając, że powtórzenie może wysłać ceny do sześciocyfrowego terytorium w przyszłym roku lub tak;

„Godne uwagi jest to, że zaledwie 9 miesięcy temu Bitcoin był na 4000. Prawie 500% rajdu do dzisiaj. 500% rajd stąd stawia nas na 100k btc. Nie sądzę, że to może się zdarzyć za 9 miesięcy, ale to tylko powtórzenie tego, co zrobiono w ciągu ostatnich 9 miesięcy.“

Ekosystem kryptoński jest w tej chwili w przeważającej mierze byczy z komentarzami ze strony branżowych gwiazd, takich jak Cameron Winklevoss;

Ciągle zadaję sobie pytanie, jak cenisz #bitcoin nawet przez bardzo wyrafinowanych inwestorów. Odpowiedź jest super prosta: podaż i popyt. To jest to. I wiemy, że podaż jest ustalona na 21 milionów, więc to naprawdę sprowadza się do popytu.

– Cameron Winklevoss (@cameron) 6 grudnia 2020 r.

Sześciocyfrowy rajd w ciągu najbliższych 12 miesięcy wydaje się trochę zarozumiały, ale jeśli BTC potrafi przełamać obecną barierę, to może łatwo przeskoczyć 50% lub więcej w krótkim czasie.

Gdzie indziej na Rynkach Kryptońskich
Całkowita kapitalizacja rynku wzrosła o prawie 20 miliardów dolarów w ciągu weekendu i wzrosła do 565 miliardów dolarów zgodnie z Tradingview.com. Nadal utrzymuje się na najwyższym poziomie od stycznia 2018 roku, ale pozostaje 47% od tego szczytu powyżej 830 miliardów dolarów, ponieważ altcoins były nieefektywne tym razem wokół.

Ethereum cofnęła się poniżej 600 dolarów do handlu w połowie zakresu $ 590, podczas gdy reszta kryptońskiej dwudziestki zrobiła bardzo mały ruch w ciągu ostatnich 24 godzin. Kolejny tydzień może przynieść więcej dużych ruchów, zwłaszcza jeśli starszy brat może przebić się przez jego barierę tylko 700 dolarów od hotelu.