Dlaczego górnicy nie rzucają bitcoinów pomimo ceny 23 tysięcy dolarów

Zainteresowanie instytucjonalne Bitcoinem mogło doprowadzić do nowych wzrostów, ale górnicy zawsze pojawiali się jako główni zwolennicy wzrostów cen Bitcoin. Tak było w 2017 r., Aw 2020 r.

Pojawiło się kilka oznak zaangażowania górników w rajd cenowy

Odpływ Bitcoinów spadł o ponad 68% od listopada 2020 r., A coraz więcej górników decyduje się trzymać swoje Bitcoiny, nawet przy obecnym poziomie cen.

W oparciu o dane z Glassnode, aktywna podaż gwałtownie rośnie, biorąc pod uwagę fakt, że prawie 97% portfeli Bitcoin Pro jest dochodowych. Oczekuje się, że presja sprzedażowa wzrośnie, jednak górnicy mogli nie zareagować tak samo jak teraz.

Czy to oznacza, że ​​górnicy czekają na wyższą rentowność? Górnicy marudzili się przez większość września i października 2020 r., Przygotowując się do zysków w listopadzie 2020 r. Był to kolejny powód wzrostu podaży na giełdy i wzrostu rezerw giełdowych. Rezerwy wzrosły w listopadzie 2020 r., Jednak na długo przed osiągnięciem poprzednich poziomów nowsza podaż została wycofana z giełd.

Inną miarą, która ma kluczowe znaczenie dla działalności górników, ale ogólnie jest mniej popularna, jest całkowity odpływ górnika [TMO].

Dlaczego górnicy nie zrzucają bitcoinów nawet powyżej 23000 USD

Bazując na danych z powyższego wykresu, łączny odpływ górników nadal kształtuje się na średnim poziomie, znacznie niższym niż poprzednia hossa. W 2017 r. I na początku 2018 r. Odpływ górników był znacznie większy, znacznie spadł na przestrzeni 12 miesięcy. Podczas rajdu cenowego w 2019 r., Z krótkim wzrostem cen, nastąpił kolejny wzrost odpływu górników, a obecny wzrost cen nie zarejestrował jeszcze podwyżki w TMO.

Górnicy przechodzą przez obecny poziom cen, spodziewając się dalszego odkrycia cen powyżej 24200 USD, a gdy odpływ zacznie rosnąć, jest to znak dla handlowców detalicznych, aby uważnie obserwować wykresy cen. Tak jak obecny wzrost cen nie spowodował skoków zmienności cen Bitcoin i dynamiki sieci, nie wykazał jeszcze wzrostu wskaźników górniczych. Poziom cen wokół którego TMO zaczyna rośnie, bliżej do poziomu 2017 może być nowym ATH przez kilka miesięcy, chyba że dalsze funkcjonowanie instytucji lub regulacja powoduje gwałtownych zmian w Bitcoin w cyklu rynkowego.